Author: admin

5-keshillat

5 këshillat për flokët kaçurrel

5 tricks for curly hair ????????‍♀️ View this post on Instagram A post shared by G Studio | Health & Beauty Salon (@gstudio_)

Read more
5-keshillat

Arsyet e rënies së flokëve & si ta evitojmë

Some tips for hair loss, when and how we should take care to stop it. View this post on Instagram A post shared by G Studio | Health & Beauty Salon (@gstudio_)

Read more
5-keshillat

5 këshilla për flokët tuaj

View this post on Instagram A post shared by G Studio | Health & Beauty Salon (@gstudio_)

Read more
5-keshillat

5 këshillat e Gertës për flokët tuaj

Mos i mbani floket topuz me teper se 1 here ne jave. Mos i kapni floket me llastiqe , pasi ato jane agresive me fijet e flokeve. Para se te hyni ne pishine lagini floket me uje te embel pasi floku…

Read more
5-keshillat

8 këshilla nga Gerta Shehu për të mbrojtur flokët nga rrezet e diellit

Nga Gerta Shehu/ Përshëndetje lexues të Tirana Post! Meqënëse unë të gjitha informacionet mbi ç`ka ndodh i marr këtu, mendova të ndaj me ju dhe diçka nga ato që di unë. Dy fjalë për llojet e flokëve Flokët tuaj janë veçanërisht më të…

Read more
5-keshillat

Shkëlqim në flokë pa ndërhyrë në ngjyrën natyrale

?Ekzaltuesit e ngjyrave janë gjithmonë një zgjidhje efektive për të patur shkëlqimin e dëshiruar në flokë, ato nuk kane pigmente por vetine për te eliminuar mbetjet e produketeve te ndryshme qe mbivendosen ,ndotjes ambientale [ polution] te gjitha keto krijojne nje…

Read more
5-keshillat

Për të gjitha ju që udhëtoni për festa – Si të rregullosh flokët dhe të bësh make up në dhomën e hotelit apo në shtëpi

Jemi në prag festash! Disa këshilla të vogla për të qenë në maksimumin tuaj pa shumë përkushtim nuk janë kurrë të tepërta. Asnjëherë mos i lini gjërat e rëndësishme për në momentin e fundit, sepse befas është dita për t`u nisur…

Read more
5-keshillat

Egerta Shehu flet për trendet e fundit të flokëve dhe modelin më të preferuar të momentit

Rikthim i Viteve `80-`90 ….kush nga ju e mban mend Bisht Pëlumbin? Epo tani ka një emër të ri, Mullet. Me ardhjen e muajve të ftohtë, ne po kalojmë nga dallgët e plazhit në prerje më të përcaktuara, tekstura natyrale dhe…

Read more
5-keshillat

Egerta Shehu flet për trendet e fundit të flokëve dhe modelin më të preferuar të momentit

Rikthim i Viteve `80-`90 ….kush nga ju e mban mend Bisht Pëlumbin? Epo tani ka një emër të ri, Mullet. Me ardhjen e muajve të ftohtë, ne po kalojmë nga dallgët e plazhit në prerje më të përcaktuara, tekstura natyrale dhe…

Read more
5-keshillat

9 arsye pse floku yt mund të jetë i vdekur dhe vetëm një mënyrë për t`i dhënë jetë

Në mesin e verës është e zakonshme të jesh e pakënaqur me flokët. Dielli ka bërë të vetën, edhe nëse s`e ke çelur sezonin e plazhit. Rrezet Ultra Violet e kanë dëmtuar fijen dhe sigurisht që dielli nuk është i vetmi…

Read more