5 këshillat e Gertës për flokët tuaj

5-keshillat
  1. Mos i mbani floket topuz me teper se 1 here ne jave.
  2. Mos i kapni floket me llastiqe , pasi ato jane agresive me fijet e flokeve.
  3. Para se te hyni ne pishine lagini floket me uje te embel pasi floku eshte si sfungjer dhe thith cdo kimikat qe ndodhet ne uje .
  4. Mos i lani floket cdo dite , pasi pervec papastertive lani dhe sebumin te cilin skalpi e krijon per te hidratuar dhe mbrojtur ate .
  5. Ndryshoni linjen tuaj te kujdesit per floket dy here ne vit , pasi kura per te cilen ka nevoje sot mund mos te mos jete e njejta pas 5-6 muajsh ☺️

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *